Prawo rodzinne i opiekuńcze Kraków

Skomplikowane relacje w rodzinie regulowane przez prawo wymagają przede wszystkim profesjonalnego podejścia do każdej sprawy. Kancelaria Adwokacka Andrzej Luty znajdująca się w Krakowie zajmuje się wszechstronnym rozwiązywaniem problemów związanych z szeroko rozumianym prawem rodzinnym. Nasza działalność opiera się na rozwiązywaniu spraw związanych z ustaleniem alimentów, czy podziału majątku. Doskonale rozumiemy, jak stresujące i kłopotliwe są to sytuacje, dlatego nasi adwokaci, mający szerokie doświadczenie w zakresie prawa rodzinnego, zapewniają dyskrecję i odpowiednie zrozumienie. Prawnik rozwodowy z naszej Kancelarii wytłumaczy cały przebieg rozprawy, co uchroni Klienta przed niepewnością i nieprzewidzianymi okolicznościami. Obecnie rozwodzi się niemal co czwarte małżeństwo w Polsce. Najczęściej jest to wynikiem zdrady, niezgodności charakterów czy problemów finansowych. Niezależnie od przyczyny, niezbędną pomoc prawną i wsparcie zapewni adwokat rozwodowy. Zadba on o to, aby sprawa zakończyła zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Rozwody to skomplikowane historie par, dlatego nie traktujemy ich jako kolejnego zlecenia do wykonania. W swojej karierze widzieliśmy wiele różnych przypadków, toteż chcemy zapewnić naszym Klientom jak największe wsparcie w tym trudnym czasie. Formalności to jednak nie wszystko, bowiem równie ważna jest empatia i wyrozumiałość dla ludzkich problemów. Zapewniamy nie tylko fachowe podejście do spraw z zakresu prawa rodzinnego, ale również etyczną postawę. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie, które jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Rozwody nie są oczywiście jedyną sytuacją, w której Kancelaria prowadzi działalność. Zajmuje się również doradztwem w sprawach o separację, alimenty czy ustalenie ojcostwa. Głównie wokół tego oscyluje szeroko pojęte prawo rodzinne. Naszym Klientom pomagamy też m.in. w następujących sprawach:

  • o rozwód i separację – (porady prawne, przygotowanie pozwów rozwodowych, wniosków o zabezpieczenie, apelacji i wszelkich innych pism procesowych, reprezentacja przed sądem na każdym etapie postępowania)
  • o alimenty – (porady prawne, pozwy o alimenty i wszelkie inne pisma procesowe, reprezentacja przed sądem na każdym etapie postępowania, alimenty na dzieci, alimenty na małżonka)
  • o podział majątku – (podział majątku po rozwodzie, reprezentacja przed sądami wszystkich instancji, porady prawne, przygotowywanie wszelkich pism w sprawie)
  • związanych z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi – (uregulowanie kontaktów z dziećmi, pozbawienie władzy rodzicielskiej, ograniczenie władzy rodzicielskiej)
  • o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, uznanie dziecka oraz unieważnienie uznania dziecka – (prowadzenie postępowań sądowych, ustalenie ojcostwa oraz alimenty, porady prawne, przygotowywanie wszelkich pism)
  • dotyczących ustanowienia opieki lub kurateli – (ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, ustanowienie opiekuna, ustanowienie kuratora).
Specjalista od prawa rodzinnego
Specjalista od prawa rodzinnego

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy prawa rodzinnego w Krakowie

Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji. Przez 18 lat istnienia Kancelarii przeprowadziliśmy kilkaset postępowań sądowych z zakresu prawa rodzinnego. Nasi prawnicy reprezentowali Klientów w takich sprawach, jak: rozwody, alimenty, podział majątku małżonków oraz postępowania związane z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi. Pozwoliło to naszej kancelarii zdobyć bogate doświadczenie z dziedziny prawa rodzinnego. W ostatnim czasie najczęściej zgłaszają się do nas Klienci, którzy chcą rozwieść się z małżonkiem. Przydzielony do danej sprawy prawnik rozwodowy każdorazowo skrupulatnie analizuje stan faktyczny sytuacji Klienta i ustala indywidualną strategię procesową. Dzięki naszemu doświadczeniu wspólnie osiągniemy założone cele.

Na przestrzeni lat udało nam się wypracować skuteczne metody działania w zależności od danej sprawy. Dzięki zaangażowaniu i wysokim kompetencjom naszych prawników uczyniliśmy z prawa rodzinnego jedną z zasadniczych specjalizacji Kancelarii. Klienci mogą nam zaufać niezależnie od sytuacji, w jakiej się znaleźli. Zapraszamy do kontaktu i przedstawienia problemu dotyczącego rozwodu, ustanowienia opieki czy uznania dziecka. Prowadzimy działalność w Krakowie i okolicach, a nasz adwokat kompleksowo zajmie się problemami z zakresu prawa rodzinnego. Zależy nam na ochronie Państwa interesów. Co ważne, adwokat rozwodowy podejdzie do każdej sprawy indywidualnie, starając się osiągnąć rozwiązanie, które będzie najlepsze dla Państwa i dzieci.

Kompleksowe doradztwo w zakresie spraw rozwodowych w Krakowie

Każdy pracujący u nas prawnik to specjalista w zakresie innej gałęzi prawa. Dzięki temu możemy świadczyć doradztwo zarówno w sprawach spadkowych, jak i podczas rozwodów oraz ustalenia alimentów na dziecko lub/i małżonka. Udzielamy nie tylko wsparcia merytorycznego, ale również stawiamy na pełne zrozumienie problemów, z jakimi borykają się nasi Klienci. Doświadczony adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym wie, że prowadzone przez niego sprawy niekiedy wywołują traumatyczne przeżycia, dlatego empatia to równie ważna cecha każdego prawnika. Świadczymy swoje usługi m.in. na terenie Krakowa. Nasi adwokaci – Andrzej Luty i Wojciech Luty specjalizują się w sprawach rodzinnych związanych z rozwodami, separacjami i sprawach o alimenty. Sporządzimy całą potrzebną dokumentację bezpośrednio w naszej kancelarii. Prawo rodzinne to priorytet naszych działań. Zapraszamy do współpracy z radcami krakowskiego oddziału.

Adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych — rozwód i separacje oraz sprawy o alimenty:

Działamy na terenie Krakowa i nie tylko.

Zapraszamy do kontaktu