Lekcja z młodzieżą w ramach Tygodnia Konstytucyjnego

Adwokat Wojciech Luty poprowadził zajęcia z młodzieżą z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie na temat znaczenia Konstytucji w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Celem projektu „Tydzień Konstytucyjny” jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Natomiast zadaniem prawników prowadzących lekcje w szkołach jest pokazanie w sposób przystępny i interesujący, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

O Autorze:

Założyciel Kancelarii Adwokackiej Andrzej Luty. Prawnik z ponad 30-letnim doświadczeniem. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. W latach 1980 – 1982 odbył aplikację sędziowską. W latach 1982 – 1986 był asesorem sądowym, by następnie przez 11 lat pracować jako sędzia. Od 1997 wykonuje zawód adwokata. Od początku swojej kariery zawodowej specjalizuje się w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych. W ramach swojej praktyki zajmuje się ponadto prowadzeniem postępowań odszkodowawczych i dochodzeniem należności. Doradza zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom.