Prawo rodzinne i opiekuńcze

Kancelaria Andrzej Luty w Krakowie zajmuje się wszechstronnym rozwiązywaniem problemów związanych z szeroko rozumianym prawem rodzinnym. Oczywiście niemała część naszej działalności dotyczy takich problemów, jak rozwody. Doskonale rozumiemy, jak stresujące i kłopotliwe są to sytuacje, dlatego zapewniamy dyskrecję i odpowiednie zrozumienie. Dla takiej osoby, jak ekspert do spraw rozwodowych to nie tylko kolejne zadanie do wykonania, lecz skomplikowana historia dwojga ludzi, którym chce jedynie pomóc. Rozwód nie jest jednak jedyną sytuacją, wokół której oscyluje szeroko pojęte prawo rodzinne. Naszym Klientom pomagamy też m.in. w następujących sprawach:

  • o rozwód i separację – (porady prawne, przygotowanie pozwów rozwodowych, wniosków o zabezpieczenie, apelacji i wszelkich innych pism procesowych, reprezentacja przed sądem na każdym etapie postępowania)
  • o alimenty – (porady prawne, pozwy o alimenty i wszelkie inne pisma procesowe, reprezentacja przed sądem na każdym etapie postępowania, alimenty na dzieci, alimenty na małżonka)
  • o podział majątku – (podział majątku po rozwodzie, reprezentacja przed sądami wszystkich instancji, porady prawne, przygotowywanie wszelkich pism w sprawie)
  • związanych z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi – (uregulowanie kontaktów z dziećmi, pozbawienie władzy rodzicielskiej, ograniczenie władzy rodzicielskiej)
  • o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, uznanie dziecka oraz unieważnienie uznania dziecka – (prowadzenie postępowań sądowych, ustalenie ojcostwa oraz alimenty, porady prawne, przygotowywanie wszelkich pism)
  • dotyczących ustanowienia opieki lub kurateli – (ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, ustanowienie opiekuna, ustanowienie kuratora).
Specjalista od prawa rodzinnego
Specjalista od prawa rodzinnego

Dlaczego właśnie prawo rodzinne?

Przez 18 lat istnienia Kancelarii przeprowadziliśmy kilkaset postępowań sądowych z zakresu prawa rodzinnego, a w szczególności spraw typu: rozwody, o alimenty, o podział majątku małżonków oraz spraw związanych z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi. Pozwoliło to nam zdobyć bogate doświadczenie i wypracować skuteczne metody działania, a z prawa rodzinnego uczynić jedną z wiodących specjalizacji Kancelarii. Jeśli więc szukają Państwo wsparcia w gałęzi sądownictwa, jakim jest prawo rodzinne, to zapewniamy, że nie mogli Państwo trafić lepiej.

Adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych — rozwód i separacje oraz sprawy o alimenty:

Działamy na terenie Krakowa i nie tylko.

Zapraszamy do kontaktu