Prawo rodzinne i opiekuńcze

Skomplikowane relacje w rodzinie regulowane przez prawo wymagają niekiedy profesjonalnego wsparcia. Kancelaria Andrzej Luty w Krakowie zajmuje się wszechstronnym rozwiązywaniem problemów związanych z szeroko rozumianym prawem rodzinnym. Oczywiście niemała część naszej działalności dotyczy takich problemów, jak rozwody. Doskonale rozumiemy, jak stresujące i kłopotliwe są to sytuacje, dlatego nasi adwokaci, mający szerokie doświadczenie w zakresie prawa rodzinnego, zapewniają dyskrecję i odpowiednie zrozumienie.

Sprawa rozwodowa to skomplikowana historia dwojga ludzi, dlatego nie traktujemy jej jako kolejnego zlecenia do wykonania. W swojej karierze widzieliśmy wiele różnych przypadków, toteż chcemy zapewnić naszym Klientom jak największe wsparcie w granicach przepisów prawa rodzinnego. Formalności to jednak nie wszystko, bowiem równie ważna jest empatia i wyrozumiałość dla ludzkich problemów. Zapewniamy nie tylko fachowe podejście do sprawy, ale również etyczną postawę. Rozwód nie jest oczywiście jedyną sytuacją, wokół której oscyluje szeroko pojęte prawo rodzinne. Naszym Klientom pomagamy też m.in. w następujących sprawach:

  • o rozwód i separację – (porady prawne, przygotowanie pozwów rozwodowych, wniosków o zabezpieczenie, apelacji i wszelkich innych pism procesowych, reprezentacja przed sądem na każdym etapie postępowania)
  • o alimenty – (porady prawne, pozwy o alimenty i wszelkie inne pisma procesowe, reprezentacja przed sądem na każdym etapie postępowania, alimenty na dzieci, alimenty na małżonka)
  • o podział majątku – (podział majątku po rozwodzie, reprezentacja przed sądami wszystkich instancji, porady prawne, przygotowywanie wszelkich pism w sprawie)
  • związanych z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi – (uregulowanie kontaktów z dziećmi, pozbawienie władzy rodzicielskiej, ograniczenie władzy rodzicielskiej)
  • o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, uznanie dziecka oraz unieważnienie uznania dziecka – (prowadzenie postępowań sądowych, ustalenie ojcostwa oraz alimenty, porady prawne, przygotowywanie wszelkich pism)
  • dotyczących ustanowienia opieki lub kurateli – (ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, ustanowienie opiekuna, ustanowienie kuratora).
Specjalista od prawa rodzinnego
Specjalista od prawa rodzinnego

Dlaczego właśnie prawo rodzinne?

Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji. Przez 18 lat istnienia Kancelarii przeprowadziliśmy kilkaset postępowań sądowych z zakresu prawa rodzinnego. Nasi prawnicy reprezentowali klientów w takich sprawach, jak: rozwody, alimenty, podział majątku małżonków oraz postępowania związane z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi. Pozwoliło to naszej kancelarii zdobyć bogate doświadczenie z dziedziny prawa rodzinnego.

Na przestrzeni lat udało nam się wypracować skuteczne metody działania w zależności od danej sprawy. Dzięki zaangażowaniu i wysokim kompetencjom naszych ludzi uczyniliśmy z prawa rodzinnego jedną z wiodących specjalizacji Kancelarii. Nasi Klienci mogą nam zaufać niezależnie od sytuacji, w jakiej się znaleźli. Jeśli szukają Państwo wsparcia w gałęzi sądownictwa, jakim jest prawo rodzinne, to zapewniamy, że nie mogli Państwo trafić lepiej. Zapraszamy do kontaktu i przedstawienia problemu.

Adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych — rozwód i separacje oraz sprawy o alimenty:

Działamy na terenie Krakowa i nie tylko.

Zapraszamy do kontaktu