Windykacja należności i odzyskiwanie długów w Krakowie

Gdy dłużnik nie płaci w terminie swoich zobowiązań, liczy się szybkość i skuteczność działania. W takich sytuacjach należy przeprowadzić proces windykacji należności. Z tego względu proponujemy Państwu fachową pomoc przy dochodzeniu roszczeń. Gwarantujemy wysoką skuteczność działania w odzyskiwaniu długów na podstawie sprawdzonych i zgodnych z prawem metodach wypracowanych przez nasz doświadczony zespół z Krakowa. W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • zgromadzenie informacji o dłużniku i jego sytuacji majątkowej
  • kierowanie do dłużników przedsądowych wezwań do zapłaty
  • negocjowanie warunków ugód sądowych lub pozasądowych
  • wytaczanie powództw i reprezentację w postępowaniach sądowych o zapłatę
  • wszczynanie postępowań egzekucyjnych

Kiedy windykacja należności jest niemożliwa? Pomoc prawnika z Krakowa

Nie w każdej sytuacji bezpośrednia windykacja należności jest możliwa. W takich przypadkach stosujemy metody działania pośredniego, skutecznie dążąc do odzyskania całej należnej sumy. W przypadku bezskuteczności postępowania egzekucyjnego z uwagi na brak majątku dłużnika podlegającego egzekucji pomagamy naszym Klientom w inny sposób odzyskać ich należności. Niekiedy odzyskiwanie długów odbywa się poprzez:

  • dochodzenie roszczeń od członków zarządu Sp. z o.o.,
  • dochodzenie roszczeń od następców prawnych/spadkobierców dłużnika
  • dochodzenie prawa do egzekucji z przedmiotów majątkowych, których dłużnik się wyzbył (przeniósł na inną osobę) z pokrzywdzeniem naszych Klientów

Windykacja należności z pomocą specjalistów z kancelarii w Krakowie

Nasi eksperci dzięki bogatemu doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy sprawią, że dochodzenie roszczeń przebiegnie efektywnie i w najkrótszym możliwym czasie. Odzyskiwanie długów to niejednokrotnie skomplikowany i uciążliwy proces, dlatego polecamy skorzystać z naszych usług, ponieważ w zasadniczym stopniu ułatwią one uzyskanie złożonych wobec Państwa zobowiązań. Dzięki indywidualnemu i kompleksowemu podejściu do każdej sprawy zapewniamy Klientom poczucie komfortu oraz gwarancję fachowej pomocy. W przypadku takich spraw oferujemy wsparcie od początku do końca procesu windykacyjnego. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią w Krakowie i filią w Radzyniu Podlaskim. Oferujemy pełną dyskrecję i profesjonalny przebieg każdej sprawy.