Windykacja należności, odzyskiwanie długów

W każdej sytuacji, w której dłużnik nie płaci w terminie swoich zobowiązań, liczy się szybkość i skuteczność działania, aby windykacja należności była skuteczna. Z tego względu proponujemy Państwu fachową pomoc przy dochodzeniu należności poprzez odzyskiwanie długów w Krakowie, ale również na terenie całego kraju. Gwarantujemy wysoką skuteczność działania w oparciu o sprawdzone i zgodne z prawem metody wypracowane nasz doświadczony zespół na przestrzeni wielu lat. W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • zgromadzenie informacji o dłużniku i jego sytuacji majątkowej
  • kierowanie do dłużników przedsądowych wezwań do zapłaty
  • negocjowanie warunków ugód sądowych lub pozasądowych
  • wytaczanie powództw i reprezentację w postępowaniach sądowych o zapłatę
  • wszczynanie postępowań egzekucyjnych

Windykacja należności — kiedy jest niemożliwa?

Nie w każdej sytuacji bezpośrednia windykacja należności jest możliwa. Ponieważ jednak zależy nam na naszych Klientach – w razie takiej potrzeby – stosujemy również metody działania pośredniego, skutecznie dążąc do odzyskania całej należnej sumy. W przypadku bezskuteczności postępowania egzekucyjnego z uwagi na brak majątku dłużnika podlegającego egzekucji pomagamy naszym Klientom w inny sposób odzyskać ich należności. Niekiedy odzyskiwanie długów odbywa się poprzez:

  • dochodzenie roszczeń od członków zarządu sp. z o.o.
  • dochodzenia roszczeń od następców prawnych/spadkobierców dłużnika
  • dochodzenie prawa do egzekucji z przedmiotów majątkowych, których dłużnik się wyzbył (przeniósł na inną osobę) z pokrzywdzeniem naszych Klientów

Windykacja należności z pomocą specjalistów

Nasi eksperci dzięki bogatemu doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy sprawią, że odzyskiwanie długów przebiegnie efektywnie i w najkrótszym możliwym czasie. Windykacja należności to niejednokrotnie skomplikowany i uciążliwy proces, dlatego polecamy skorzystanie z naszych usług, ponieważ w zasadniczym stopniu ułatwią one Państwu dochodzenie swoich roszczeń. Dzięki indywidualnemu i kompleksowemu podejściu do każdej sprawy zapewniamy Klientom poczucie komfortu oraz gwarancję fachowej pomocy. W kontekście takich spraw jak windykacja należności, oferujemy wsparcie od początku do końca.